שוקולד ובריאות בני אדם ובעלי חיים שוקולד ובריאות בני אדם ובעלי חיים

שוקולד ובריאות בני אדם ובעלי חיים

15 יולי, 2023 by

שוקולד ובריאות בעלי חיים
זה די מדהים, אבל בנושא הזה התפרסמו כבר לא מעט מחקרים.
תרבות השפע כנראה גרמה לכך שגם בעלי החיים שלנו צורכים שוקולד גורמ
אז זהו, גם אם אתם מאוד אוהבים לפנק את חיות המחמד שלכם בארוחות שחיתות – שוקולד זה לא הפיתרון.
הסיבה לכך היא שקקאו מכיל חומר בשם תאוברומין והוא מסוכן לבע”ח כגון סוסים וכלבים. 100-150 מ”ג של תאוברומין עבור כל קילו של כלב נחשב לרעיל. טבלה ממוצעת של 100 ג’ שוקולד חלב מכילה כ 150 מ”ג, בעוד טבלת שוקולד מריר ממוצעת מכילה כ 1300-1400 מ”ג. במילים אחרות, אם כלב בגודל ממוצע צד ומחסל מארז שוקולד מריר של “שלוש בעשר” מהסופר (300 גרם), או 2 חבילות שוקולד מריר איכותי, הוא עלול להיות בסכנה. סימפטומים יכולים לבוא לידי ביטוי בצורת קצב לב לא סדיר, הפרעות בנשימה, פגיעה במערכת העצבים ואף מוות!

שוקולד ושיעול
אותו תאוברומין שמסוכן לבעלי חיים, דווקא נמצא כיעיל נגד שיעול של בני אדם. התאוברומין נמצא יעיל יותר נגד שיעול מאשר קודאין שהיא תרופה סטנדרטית נגד שיעול. יותר מזה, התיאוברמין בשוקולד אינו גורם לתופעות לוואי קשות כמו הקודאין.

ויטמינים ומינרלים
קקאו עשיר בויטמינים ומינרלים החיוניים לגופינו. בקקאו יש ויטמינים מסוג A, B1, B2, B3, C, E . המינרלים המצויים בקקאו הם בין השאר: אשלגן, ברזל, סידן, אבץ ומגנזיום. מגנזיום הוא מינרל חשוב מאוד לגופינו. בזמן מחזור רמות המגנזיום בגוף האישה יורדות, כך שאכילה של שוקולד מריר עם אחוזי קקאו גבוהים בזמן מחזור מסייעת להשלמת החסר.

שוקולד והריון
בואו נודה על האמת, היריון זה תירוץ ממש טוב לצריכה של הרבה, אבל ממש הרבה, שוקולד, ועוד בלי ייסורי מצפון. הרי אתן אוכלות בשביל 2, וזה ממש לא אשמתכן שיש לכם חשקים מוזרים שגורמים לכן להיות צרכניות נלהבות של פראלינים בשילובי טעמים של שוקולד מריר עם צ’ילי, פראלין שוקולד חלב עם לימון ונענע ועוד אי אילו שילובי שוקולד עם חמוץ, מר, וחריף…
חוץ מזה שאני נהנה לראות נשים בהיריון נכנסות לבוטיק השוקולד שלי וטועמות שוקולד כאילו אין מחר, מסתבר גם מדעית, לשוקולד השפעות בריאותיות חיוביות על נשים בהיריון:
במחקר שנעשה באוניברסיטת ייל שבקונטיקט נמצא כי שוקולד מריר, העשיר בתאוברומין, ממריץ את הלב, מרגיע את השרירים החלקים ומרחיב את כלי הדם ולכן מסייע במלחמה במחלות לב. מסתבר שאותן תכונות מסייעות להוריד את הסיכוי לרעלת היריון, העלולה לסכן (ואף להרוג במקרים נדירים) אישה בהריון או את עוברה. על פי מחקר זה, הסיכון של נשים שתינוקות שלהן נולדו עם כמויות גבוהות של תאוברומין בדם חבל הטבור, לפתח סיבוכים של רעלת הריון, היה נמוך ב69% מנשים שתינוקות שלהן נולדו עם כמויות קטנות של תאוברומין בדם חבל הטבור!
נשים, תשתמשו בזה,-אתן אוכלות המון שוקולד, פשוט בכדי להוריד את הסיכון לרעלת הריון…

ועוד מחקר חשוב בנושא, הוא מחקר שנעשה בהלסינקי, פינלנד, בקרב נשים הרות. במחקר עקבו אחרי צריכת השוקולד של הנשים ההרות ואחרי רמת הסטרס שלהן. במחקר בדקו את הקשר בין צריכת השוקולד של אישה הרה להתנהגות התינוק לאחר שנולד. מבדיקות שנעשו באותם תינוקות בגיל 6 חודשים הסתבר כי תינוקות שנולדו לאימהות שאכלו שוקולד על בסיס יומי בזמן ההריון, היו פעילים יותר וחיוביים יותר בתגובות כגון חיוכים וצחוקים. אותם תינוקות אף הפגינו פחות חרדה במצבים חדשים, מאשר תינוקות שנולדו לאימהות שנמנעו מאכילת שוקולד.

אז בפעם הבאה שאתם אוכלים שוקולד, השתדלו לאכול שוקולד באיכות טובה, עם אחוזי קקאו גבוהים וחישבו גם על היתרונות הבריאותיים שלו.

שיהיה לבריאות!